Prawie jak w Prypeci

Przy ulicy Wczasowej w Ustce znajduje się niedokończony Hotel Polskich Linii Lotniczych LOT.

LOT
Jego budowa rozpoczęła się w latach 80-tych XX wieku i nigdy nie została dokończona. Miał to być nowoczesny, jak na tamte czasy, ośrodek wypoczynkowy posiadający m.in. basen; miał być ogrzewany nowoczesną technologią, jak na lata 80-te, czyli pompami ciepła.
Niestety, ze względu na brak funduszy, inwestycji nie udało się dokończyć. Budynek został sprzedany, przechodził z rąk do rąk. Był powoli rozkradany: ginęły okna, kafelki… Kilka lat temu stał się „centrum rozrywki niebezpiecznej”. Grupki odważnych i szukających przygód piły alkohol na dachu, wspinały się na kominy i ganiały po zniszczony szybach wind.
Obecnie właścicielem obiektu jest bytowska firma Drutex, słynny producent okien. Budynek jest w opłakanym stanie, przy wejściu zawieszona jest tabliczka „Teren budowy wstęp wzbroniony”.

Więcej zdjęć na fanpage’u Historia Miejsca: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.774182636027600.1073741834.591479094297956&type=1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>