Kościół w Objeździe

Każdy turysta przybywając nad Bałtyk marzy przede wszystkim o wylegiwaniu się na plaży w słoneczne dni. Jednak z kąpieli słonecznych należy korzystać w umiarem. Poza tym, jak to często bywa nad naszym morzem, pogoda lubi płatać figle. Puki co, odpukać, pogoda jest wręcz wymarzona do wypoczynku. Gdyby jednak miało coś się popsuć zapraszam do zwiedzenia ciekawych, pięknych, historycznych miejsc, zabytków, których w tym regionie jest bardzo dużo. Jednym z nich jest kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej znajdujący się w Objeździe, położonej ok. 7 km od Rowów.

Kościół został wybudowany w 1606 roku, na planie zbliżonym do kwadratu. Ściany świątyni mają konstrukcję szkieletową z wypełnieniem ceglanym oraz murowaną z cegły. Dach ma kształt dwuspadowy, kryty dachówką karpiówką. Bryłę kościoła zdobi ośmioboczna drewniana tzw. latarnia, nakryta dachem cebulastym z chorągiewką z datą „1606″. Kopuła latarni pokryta jest blachą. Wewnątrz znajduja się zabytkowe XIX-wieczne organy.

Objazda

Kościół znajduje się górce

Na podstawie: ”Ziemia Słupska – dzieje i kultura”, lot.ustka.pl

Zdjęcia: własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>